14 lutego po godzinie 14:30 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że na trasie S1 w Lędzinach przy wjeździe na stację paliw Orlen doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika siodłowego z naczepa.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP Lędziny (GLBARt), JRG Tychy (GBA, SCRt) oraz ZRM i patrol bieruńskiej Policji. Po dotarciu na miejsce okazało się, że do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Tychów i brał w nim udział tylko ciągnik siodłowy Scania z naczepą.

Kierowca zestawu znajdował się już pod opieka świadków zdarzenia. Mężczyzna następnie trafił pod opiekę ratowników medycznych. Podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy Policji został on poddany badaniu trzeźwości. O zgrozo alkomat pokazał 1,91mg/l co daje ponad 4 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna z obrażeniami ciała nie zagrażającymi jego życiu został przetransportowany do szpitala gdzie zostanie mu dodatkowo pobrana krew do badań. Po przebadaniu i wytrzeźwieniu Policjanci przeprowadza z nim dalsze czynności.

Około godziny 18 rozpoczęły się trwające blisko dwie godziny działania pomocy drogowej, której zadaniem było wyciągnięcie pojazdu z rowu. Następnie uszkodzony ciągnik siodłowy został załadowany na podstawioną przez właściciela firmy transportowej naczepę. Naczepa, która brała udział w zdarzeniu została podpięta do ciągnika siodłowego podstawionego przez właściciela. Na czas działań wjazd na stacje paliw był zablokowany.

Około godziny 21 działania na miejscu zostały zakończone i ruch całkowicie przywrócono. KPP Bieruń prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Siły i środki na miejscu zdarzenia
OSP Lędziny
– 649[S]42 – GLBARt – Mitsubishi Canter
JRG Tychy
– 641[S]23 – GBA – Renault Midlum
– 641[S]43 – SCRt – Mercedes Benz Saurus
WPR Katowice – stacja Tychy – podtsacja Lędziny
– P – S0308 – Mercedes Benz
KPP Bieruń
– P 408 – Opel Astra Kombi
2 holowniki firmy Rojczyk Pomoc Drogowa

Źródło: 112Tychy.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz