Do groźnie wyglądającego wypadku doszło 16 stycznia we Włocławku na ulicy Toruńskiej w wyniku, którego ranne zostały dwie osoby.

Miejskie Stanowisko Kierowania we Włocławku zgłoszenie o wypadku otrzymało około godziny 9:15, na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował zastęp SLRt z JRG-1. Po przybyciu na miejsce ustalono, że w zdarzeniu brał udział samochód ciężarowy marki scania oraz osobowy volkswagen polo, który uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego, stojącego na poboczu jezdni, który przewoził 22 tony tłuczonego szkła.

W momencie przybycia na miejsce zastępu straży pożarnej, kierujący samochodem osobowym przebywał już w karetce pogotowia, natomiast pasażerce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy opatrując rany twarzy, a następnie przekazali ją przybyłej drugiej załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży polegały na zablokowaniu jednego pasa ruchu, odłączeniu akumulatora i sprzątnięciu jezdni oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na skutek zderzenia zniszczeniu uległy całkowicie samochód osobowy oraz tylna belka i lampy naczepy samochodu ciężarowego.

Źródło: KM PSP Włocławek

o autorze

Redakcja