Ochotnicza Straż Pożarna Włosienica (pow.oświęcimski) przy pomocy Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz PZU zrealizowała wniosek Walnego Zebrania polegający na karosacji samochodu GLM Fiat Ducato. Jest to kolejny dowód, że sprzęt jakimi dysponują ochotnicy jest coraz lepszy.

[galeria=1,prawa]Pojazd został wyposażony m.in. w zaporę sorpcyjną, sorbent SINTAC z opryskiwaczem i sprzęt typowy dla samochodów pożarniczych. Samochód stanowi drugi rzut sił i środków jednostki, pierwszym jest GCBA 5/24 Jelcz 014. Jednostka ta od 1995 roku jest w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. W 2003 roku po otrzymaniu pompy wysokiej wydajności BIAŁOGON HL 200 na podwoziu dwukołowym, włączeni zostali do Struktur Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego Kompani Pompowej ,,KRAK „. Co roku wyjeżdżają do licznych podtopień i powodzi na terenie województwa małopolskiego. W tym roku pomagali również mieszkańcom Tarnowa oraz Dobczyc, po ulewach które odwiedziły te miasta.

W roku ubiegłym OSP Włosienica interweniowała aż 80 razy. Jednostka liczy 58 strażaków. Naczelnikiem jest Piotr Patrzyk, a prezesem Piotr Grubka.

Autor: Łukasz Patrzyk

o autorze

Redakcja