Strażacy z hrabstwa West Midlands zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia. 22-latek postanowił włożyć swoją głowę do kuchenki mikrofalowej.

Jimmy Swingler, znany youtuber w Wielkiej Brytanii, włożył głowę do foliowej torby, a potem do mikrofalówki. Jego koledzy nalali do środka urządzenia siedem worków masy szpachlowej używanej przez budowlańców. 22-latek mógł oddychać przez rurkę. W ten sposób chcieli sprawdzić czy mikrofalówkę da się wykorzystać jako forma do odciśnięcia głowy.

Szybko okazuje się, że był to głupi pomysł, przyjaciele 22-latka próbują wyciągnąć jego głowę z mikrofalówki przez półtorej godziny, po czym decydują się zadzwonić na numer alarmowy.

Na miejsce zadysponowano strażaków z West Midlands, którzy przez godzinę usuwali części urządzenia i zastygniętą masę szpachlową.

Kiedy usunęliśmy dużą część masy za pomocą śrubokręta, mężczyzna odetchnął z ulgą. Mógł wtedy już swobodnie oddychać. (…) To może wydawać się zabawne, ale mógł się udusić – powiedział  strażak z West Midlands Fire Service Shaun Dakin.

o autorze

Redakcja/Łukasz