We wtorek, 10 października na terenie powiatu wejherowskiego przeprowadzone zostały wojewódzkie ćwiczenia pod kryptonimem ‘GNIEWINO 2017’.

Ćwiczenia składały się z czterech epizodów.

Epizod I – Duży pożaru lasu w okolicach miejscowości Warszkowo, na miejsce zadysponowano siły i środki wchodzące w skład Kompanii Gaśniczej ‘ARTUS’.

Epizod II – Na żwirowni w Tadzinie uwięzione i zasypane zostały osoby. Działania prowadziły zastępy z powiatu wejherowskiego i Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza ‘GDAŃSK’.

Epizod III – Uwięzione osoby na wieży widokowej Kaszubskie Oko w Gniewinie, ewakuację przeprowadziły Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wysokościowego ‘GDYNIA’ i ‘SŁUPSK’.

Epizod IV – Wypadek komunikacyjny z udziałem autobusu i dwóch samochodów osobowych w Opalinie, sześć osób rannych. W akcji ratunkowej brały udział Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Technicznego ‘GDAŃSK’ i ‘TCZEW’.

W ćwiczeniach udział wzięło ponad 200 strażaków i 50 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych oraz policja, pogotowie ratunkowe, służby leśne, zespoły zarządzania kryzysowego.

Foto. KW PSP Gdańsk i OSP Kostkowo

o autorze

Redakcja/Łukasz