W sobotę, 19 maja w Łodzi odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystości przed łódzką Archikatedrą rozpoczęły się meldunkiem dowódcy uroczystości przyjętym przez Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego, w dalszej kolejności miał miejsce przegląd pododdziałów oraz odbyło się podniesienie flagi państwowej. Po odegraniu hymnu narodowego głos zabrali m.in.: Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wlazłowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Buda i bryg. Marceli Sobol (p.o) Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego PSP, który odczytał list gen. brygadiera Leszka Suskiego.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było ślubowanie nowych strażaków, którzy zostali przyjęci do służby w tym roku i przekazanie:

Średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego MB Atego z funkcją cięcia dla Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Trzech średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych Iveco Eurocargo do gaszenia pożaru w trudno dostępnym terenie dla Komend Powiatowych PSP w Radomsku, Pajęcznie i Zgierzu.

Ich łączna wartość to 5 mln 20 tys. złotych, zakup został współfinansowanych ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap I’.

Następnie strażacy przedefilowali do hali Expo gdzie odbyło się wręczenie odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Foto. Damian Karwacki

o autorze

Redakcja/Łukasz