Wojskowa Ochrona Przeciwpożarowa informuje, że zakończono pierwszy etap projektu włączania wojskowych straży pożarnych do KSRG.

Udział wojskowych strażaków w systemie będzie z pewnością skupiał uwagę wielu podmiotów ratowniczych, w szczególności Komendantów PSP oraz Związków Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedstawiciele WOP są pewni, że wojskowi strażacy dobrze się zaprezentują, ich profesjonalizm zostanie doceniony, a sami staną się przykładem dla pozostałych jednostek.

Jest to niewątpliwie ważny krok w kierunku wzmocnienia systemu stanowiącego integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

Pierwsze wsp funkcjonujące w KSRG:
1. 18 batalion powietrznodesantowy Bielsko –Biała
2. Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki Zegrze
3. 4 pułk przeciwlotniczy Czerwieńsk
4. 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku (3 batalion zmechanizowany Trzebiatów)
5. Komenda Portu Wojennego Świnoujście
6. 104 batalion zabezpieczenia Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW Wałcz

Trzy wojskowe straże pożarne funkcjonują na terenie Delegatury WOP w Szczecinie, po jednej na terenie delegatur WOP w Zielonej Górze, Warszawie i Krakowie.

Źródło: WOP

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.