Wojskowi strażacy z sochaczewskiego dywizjonu zyskali nową strażnicę

Wojskowa Straż Pożarna 38. Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej stacjonuje w nowej strażnicy. Kolejny cel to włączenie jednostki do KSRG.

Budowa nowej strażnicy trwała od 2022 roku, posiada ona sześć stanowisk garażowych i całe zaplecze socjalno-biurowe wymagane do codzienne służby. Dokładna specyfikacja budynku została objęta klauzulą ‘ZASTRZEŻONE’.

Inwestycje za ponad 12,7 mln złotych zrealizowała firma Budimex, która poza budową musiała wykonać projekt budowlany, wykonawczy i pełnić nadzór autorski podczas realizacji inwestycji.

Do nowej siedziby strażacy przeprowadzili się w sierpniu tego roku. Obecnie Wojskowa Straż Pożarna jest na etapie organizacji w nowej odsłonie, w nowej strażnicy i z nowymi ludźmi i sprzętem. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej nieść pomoc zgodnie z dewizą: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – mówił we wrześniu podczas uroczystego otwarcia komendant Wojskowej Straży Pożarnej sierżant Mariusz Renda.

Kolejnym celem jest włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

38 Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr. Feliksa Kozubowskiego zlokalizowany jest w miejscowości Bielice w powiecie sochaczewskim. Podlega dowódcy 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej.

foto. Katarzyna Żakowska/tusochaczew.pl

Exit mobile version