Wójt wypowiedziała strażakom umowę

Przed świętami Bożego Narodzenia druhowie z OSP w Kruszynie w województwie śląskim dostali od wójta prezent – wypowiedzenie umowy na użyczenie budynku OSP.

Jak informuje lokalny serwis gminakruszyna.pl 19 grudnia wójt gminy Jadwiga Zawadzka wypowiedziała Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie umowę na użyczenie budynku i przyległych garaży. Strażacy mają wyprowadzić się do 1 lipca 2019 roku.

W budynku zajmowanym przez druhów, który należy do gminy Pani wójt planuje utworzyć… Klub Seniora. Jednostce chciała pomóc między innymi OSP Lgota Mała, która proponowała swoją salę pod Klub ale bezskutecznie.

27 grudnia w Urzędzie Gminy odbył się protest strażaków i mieszkańców.

Dzięki dzisiejszemu przedsięwzięciu udało się ustalić, że wójt bez konsultacji wykonała i opłaciła projekt proponowanego domu seniora w naszym budynku. Dzisiejsze działania naświetliły problem społeczeństwu gminy i samym radnym, którzy zaczęli stać w naszej obronie. Wynikiem jaki udało się osiągnąć jest oddalenie w czasie do 2 stycznia stanowiska wójta. Sukces jest, ale połowiczny, jesteśmy otwarci na dialog, ale w razie potrzeby wrócimy do protestu na początku roku 2019. Teraz czekamy na kolejny ruch naszych władz samorządowych – poinformowała jednostka.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszynie funkcjonuje od 1912 roku i jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Rocznie wyjeżdża do zdarzeń około 130 razy.

Exit mobile version