W dniu wczorajszym po godzinie 8:00 rano doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej numer 94 w miejscowości Woliczka (pow. rzeszowski).

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z JRG 1 Rzeszów oraz jeden z OSP Świlcza. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy zastały dwa samchody w przydrożnym rowie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do przystąpienia pomocy ofiarom wypadku wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon kierowcy z samochodu dostawczego Volkswagen, a kobietę z pojazdu marki Suzuki zabrano na obserwację do szpitala.

W wyniku prowadzonych działań na miejsce zadysponowano drugi zastęp z OSP Świlcza w celu dowozu sorbentu i sintanu potrzebnego do neutralizacji. Podczas działań ruch w kierunku Rzeszowa był wstrzymany, a kierowcy kierowani byli na objazdy w Trzcianie.&

Po zakończeniu działań przez prokuratora strażacy przystąpili do pomocy przy usunięciu rozbitych pojazdów oraz usprzątnieciu jezdni. Działania oraz utrudnienia w ruchu trwały do godziny 12:30. Łącznie w działaniach uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie.

Zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku!

o autorze

Redakcja