W niedzielny poranek, około 7:45 w podwarszawskiej Kobyłce wybuchł tragiczny w skutkach pożar budynku mieszkalnego. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dymie, który wydobywał się z okien budynku w miejscowości Kobyłka przy ul. Serwituckiej.

Informacje te podały osoby, które mieszkały w drugiej połowie tego samego budynku – bliźniaka. Natychmiast zadysponowano trzy zastępy ratowniczo – gaśnicze, które już po kilku minutach zgłosiły przybycie na miejscu. W wyniku rozpoznania uzyskano informacje, że w mieszkaniu w którym wybuchł pożar mogą przybywać ludzie. Ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego prowadzili działania gaśnicze i rozpoczęli przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń.

Strażacy natrafili na dwie osoby, które nie dawały oznak życia – natychmiast ewakuowano ich ze strefy niebezpiecznej i przekazano ratownikom medycznym, którzy byli gotowi do dalszej walki o życie. Po mimo wielu prób, zastosowaniu AED obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. W tym samym  czasie strażacy zlokalizowali pożar, ugasili go i przewietrzyli wszystkie pomieszczenia.

12378039_1670170656556269_4104905939392036222_o

Przedświąteczna niedziela okazała się tragiczna najprawdopodobniej przez niedopałek papierosa.

 

 

 

o autorze

Pedros