9 października br. jest kolejnym dniem wypadków drogowych na terenie powiatu. Około godziny 13.15 Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Niałku Wielkim, w której samochód osobowy uderzył w tył jadącego zestawu rolniczego składającego się z ciągnika i przyczepy.

[galeria=1,prawa]Do zdarzenia zadysponowano samochód ratowniczy z JRG Wolsztyn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji oraz odcięciu akumulatorów. Po dokonaniu czynności przez Policję uprzątnięto pozostałości po pojeździe oraz spryskano i zebrano płyny eksploatacyjne, które wyciekły podczas zderzenia.

O wiele groźniejszy &w skutkach& był kolejny wypadek. &Wezwanie wpłynęło do stanowiska kierowania ok. godz.15.15. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodów osobowych i trzech uwięzionych w nich osobach. &Na miejsce zadysponowano samochód ratowniczy &z OSP w Kopanicy i dwa z JRG w Wolsztynie oraz 2 karetki pogotowia. Do wypadku wyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Działanie zastępów &polegały na zabezpieczeniu terenu wypadku i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem poszkodowanym. &Trzy osoby [galeria=7,lewa]samodzielnie opuściły pojazd. Przy użyciu zestawu hydraulicznego ratownicy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej pozostającej w pojeździe. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego dokonano ewakuacji osoby poszkodowanej. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez LPR Zielona Góra. Po skończeniu czynności prowadzonych przez policje strażacy z &OSP Kopanica usunęli z jezdni pozostałości po uszkodzonych pojazdach.

Tekst: st.kpt. Sławomir Śnita
Foto: asp. Tomasz Matysik

o autorze

Redakcja