W dniu ósmego czerwca, w godzinach nocnych, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na drodze krajowej nr 32. Jedna osoba zginęła. Na pomoc wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej.

Z nieznanych na razie przyczyn samochód osobowy marki VW Passat zderzył się z ciągnikiem siodłowym. Następnie osobówka dachowała i wylądowała na poboczu.

Po przybyciu pierwszego zastępu straży pożarnej, od razu strażacy przystąpili do zabezpieczenia i oświetlenia terenu wypadku. Ratownicy podbiegli szybko do samochodu osobowego, jednak kierowca znajdował się poza pojazdem, a pasażer w środku.

W tym czasie przybył drugi zastęp i przystąpiono do ewakuacji pasażera z Passata. Samochód na tyle był zniszczony, iż dostęp do poszkodowanego był utrudniony, dlatego użyto narzędzi hydraulicznych. Pomimo, resuscytacji nie udało się uratować kierowcy samochodu osobowego. Kierowca ciężarków nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Działania straży pożarnej poległy na odłączeniu akumulatorów w obydwóch pojazdach, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, oraz na uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku. W związku z wyciekiem paliwa z ciągnika siodłowego, na drodze położono pianę,a wyciekające paliwo z zbiornika zebrano do pojemnika.

Siły i środki:

  • Star/Man SLRd z JRG Wolsztyn,
  • Ford Transit SLRd z OSP Kębłowo,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • radiowóz policyjny,
  • oraz pomoc drogowa.

Foto: KP PSP Wolsztyn

o autorze

Redakcja