Dnia 4 listopada br. na trasie Wolsztyn-Siedlec doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego VW Golf i dostawczego Mercedes Sprinter. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

[galeria=3,prawa]Na miejsce wypadku od razu zadysponowano samochód ratowniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Siedlcu. Do zdarzenia przyjechała również policja i karetka pogotowia.Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu oraz uwolnienia kierowcy VW z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, ewakuacja osoby odbywała się z pomocą ratowników medycznych.

U dwóch pasażerów lekarz stwierdził zgon. Dużo szczęścia miał kierowca i pasażer z samochodu dostawczego – sami o własnych siłach opuścili pojazd.
Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

[galeria=4,lewa]Na miejsce udał się również Zastępca Komendanta Powiatowego st.kpt. Sławomir Śnita, prokurator oraz grupa dochodzeniowa Policji – celem ustalenia okoliczności wypadku. Po zakończeniu tej czynności, strażacy wydobili zwłoki z VW Golfa, uprzątneli pozostałe elementy pojazdu z drogi oraz zneutralizowali olej silnikowy i inne płyny.

Foto : KP PSP Wolsztyn

o autorze

Redakcja