We wtorek, 9 maja około 17.30  na przejeździe kolejowym na tzw. ”małej obwodnicy” w Wolsztynie doszło do tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniosły kierująca i pasażerka Renaulta Clio. Kierowane przez kobietę auto wjechało wprost przed szynobus. 

Do zdarzenia zostały wysłane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie oraz OSP Obra. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, po zderzeniu bocznym z szynobusem na przejeździe kolejowym. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie nieprzytomne osoby – kierowca oraz pasażer. Na tylnym siedzeniu, znajdował się fotelik do przewozu dziecka. Pasażerowie szynobusu po zderzeniu wysiedli z niego i oddalili się.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, poszukiwaniu osób mogących ucierpieć w zdarzeniu. Wykonali dostęp do osób w pojeździe w celu dokonania oceny stanu poszkodowanych, zbiegło się to z przybyciem lekarza zespołu medycznego, który niestety stwierdził zgon obu osób. Przeszukano torowisko oraz podwozie w celu wykluczenia obecności innych osób poszkodowanych (fotelik w pojeździe). Strażacy udzielili  kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego maszyniście i kierownikowi pociągu. Dalsze działania polegały na pomocy Policji w prowadzonym dochodzeniu oraz wydobyciu zwłok z pojazdu, przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Foto. KPP Wolsztyn

o autorze

Redakcja/Łukasz