W dniu 29 września br. ok. godz.13.00 dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze składu drewna w Zakładzie Drzewnym w Wojciechowie.

Z uwagi na duże zagrożenie, na miejsce &zadysponowano samochody gaśnicze&z jednostek OSP w KSRG z gminy Siedlec: OSP Chobienice, Siedlec, Tuchorza i Kopanica oraz samochód gaśniczy i podnośnik hydrauliczny z JRG Wolsztyn.&Na szczęście były to kolejne ćwiczenia zorganizowane dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu.

[agleria=5,prawa]W kolejnym etapie ćwiczeń strażacy podawali środki gaśnicze w natarciu i obronie, prowadzili działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu pracownikowi, prowadzono działania gaśnicze z podnośnika oraz zbudowano punkt czerpania wody przy sztucznym zbiorniku.

W ćwiczeniach uczestniczyły również Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Końcowym elementem tych ćwiczeń było zapoznanie wszystkich strażaków z obiektami zakładu. Całość ćwiczeń z jej uczestnikami została omówiona na salce w siedzibie OSP w Siedlcu.

Tekst i foto: st.kpt. Sławomir Śnita

o autorze

Redakcja