Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydował o przekazaniu wsparcia jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych na terenach zniszczonych przez sierpniowe nawałnice.

Trzy tygodnie temu, zwróciliśmy się z prośbą do trzynastu regionalnych centrów zarządzania kryzysowego na zniszczonych terenach o pomoc w wyborze sprzętu, który będzie przydatny dla ochotniczych straży pożarnych w ich pracy – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOSP.

Sprzęt o wartości blisko 1,5 mln złotych został już zamówiony i w ciągu kilku tygodni trafi do około 200 jednostek OSP. Będą to piły spalinowe, agregaty prądotwórcze, motopompy, zestawy PSP R1, deski ortopedyczne, defibrylatory i fantomy do nauki pierwszej pomocy. Środki pochodzą ze wszystkich wpłat, darowizn, które wpływają przez cały rok do fundacji WOŚP. Nie są to pieniądze zebrane w trakcie styczniowego Finału.

Po dopełnieniu wszystkich formalności zostanie opublikowana lista jednostek. Uroczyste przekazanie odbędzie się 6 października w Bydgoszczy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz drugi wspiera strażaków, po powodzi w 2010 roku do 444 jednostek trafiły motopompy i agregaty.

Foto. WOŚP 

o autorze

Redakcja/Łukasz