Wóz strażacki uderzył w dom. Wiadomo, kto zostanie ukarany

Policja chce ukarać obu kierowców, którzy brali udział w kolizji na ulicy Grodzieńskiej w Sokółce – informuje serwis isokolka.eu

15 maja br. kierujący średnim samochodem ratowniczo – gaśniczym Renault Midlum z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sokółce jadąc alarmowo do zdarzenia wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie ulic Grodzieńska (DK-19), Mickiewicza i Wyszyńskiego. Jeden z kierowców nie widział pędzącego wozu i uderzył w jego bok. W wyniku uderzenia kierowca stracił panowanie nad wozem strażackim i uderzył w ścianę drewnianego domu. Na szczęście strażakom i kierowcy osobówki nic poważnego się nie stało i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja.

W połowie lipca policja złożyła do Prokuratury Rejonowej w Sokółce wniosek o umorzenie postępowania z powodu braku znamion przestępstwa. Ta przychyliła się do tego wniosku. Sprawą zajęli się ponownie mundurowi i biegły, ale już pod kątem wykroczenia.

Przeprowadzone czynności wyjaśniające w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce dostarczyły podstaw do sporządzenia wniosków o ukaranie przeciwko obu kierowcom. Wkrótce zostaną one przesłane do Sądu Rejonowego w Sokółce – poinformowała serwis isokolka.eu sierż. Paulina Olechno, oficer prasowy w KPP Sokółka.

Foto. KW PSP Białystok

Exit mobile version