Najnowszy model zbudowany przez&Mateusza Wawrowskiego jest miniaturą średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu MAN. Bierze udział w konkursie zorganizowanym przez firmę LEGO.

Podczas projektowania, a później budowania twórca wzorował się na wozie bojowym stacjonującym w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 na poznańskich Ratajach i jest to:&307[P]21 – GBA 2,5/25 MAN TGL 12.250/Stolarczyk.

Model wozu strażackiego MAN TGL 12.250 został zbudowany z ponad 500 elementów LEGO. Nie brakuje w nim wyposażenia. Na dachu jest drabina oraz maszt oświetleniowy. Pod siedmioma żaluzjami znajdują się m.in. aparaty ODO (ochrony dróg oddechowych), węże strażackie oraz pozostały sprzęt. &Samochód posiada również oznaczenia m.in. numery operacyjne. Nie może także zabraknąć strażaków, którzy posiadają polskie mundury. Do kabiny zmieści się ich czterech.

Na model-zabawkę można głosować na stronie LEGO Ideas. Jest to konkurs, ale i także szansa na to, aby projekt został wyprodukowany przez firmę LEGO. Żeby tak się stało potrzeba najpierw 10 tysięcy głosów, a później trzeba już tylko czekać na wyniki. To firma LEGO decyduje czy model zostanie wyprodukowany, ale do tego może przyczynić się każdy z Was.

Warto zagłosować. To nic nie kosztuje, a także nie trzeba się obawiać reklam i niepotrzebnych informacji. Dokładny adres strony internetowej, gdzie można zagłosować na model samochodu straży pożarnej z klocków LEGO.

Zapraszamy ponadto do polubienia profilu „Mateusz buduje” na Facebooku.

Model samochodu straży pożarnej został zauważony przez wielkopolskich strażaków. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zamieściła artykuł na swojej stronie internetowej, a strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Poznaniu, wyrazili chęć zagłosowania na model, który bardzo im się podoba.

o autorze

Redakcja