Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dłutowie wczoraj powitali swój nowy wóz. To czwarty taki samochód w powiecie pabianickim.

Nowy nabytek jednostki to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne na podwoziu Scania P450 serii XT. Posiada zbiornik wody o pojemności 7000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 700 litrów, autopompę o wydajności 4000 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe i maszt oświetleniowy.

Wyposażony jest między innymi w: cztery aparaty powietrzne, kamerę termowizyjną, armaturę wodno-pianową, motopompę, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, zestaw ratownictwa medycznego, pilarki itp.

Scania kosztowała blisko 1 mln 200 tysięcy złotych brutto, środki pochodziły z budżetu gminy Dłutów i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Jest to czwarty taki samochód w powiecie pabianickim, pozostałe znajdują się w Ochotniczych Strażach Pożarnych w Pabianicach, Woli Zaradzyńskiej i Lutomiersku.

Foto. Sebastian Komorowski/ratownicza.net

o autorze

Redakcja/Łukasz