Ochotnicza Straż Pożarna w Głownie w województwie łódzkim wzbogaciła się o fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

Wóz zabudowała firma Bocar na trzyosiowym podwoziu Volvo FMX 430. Posiada zbiornik wody o pojemności 9240 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i instalację zraszaczową.

Na wyposażeniu znajduje się między innymi armatura wodno-pianowa, sprzęt oświetleniowy i łączności, pilarki, aparaty powietrzne, zestaw ratownictwa technicznego, wentylator oddymiający, sprzęt ratownictwa medycznego itp.

Samochód kosztował 1 166 901 złotych brutto, z czego 1 119 250 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Pozostałe środki wyłożyła Gmina Miasta Głowno.

To drugi nowy samochód ratowniczo – gaśniczy w OSP Głowno. W ubiegłym roku druhowie otrzymali średni samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo, który został kupiony dzięki dofinansowaniu z N/WFOŚiGW i Komendy Głównej PSP

Foto. Sebastian Komorowski / ratownicza.net

 

o autorze

Redakcja/Łukasz