We wtorek i środę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyło się otwarcie ofert w przetargach na dostawę nowych samochodów.

Przedmiotem pierwszego postępowania była dostawa samochodu ratownictwa technicznego z napędem 4×4, 3-osobową kabiną, żurawiem hydraulicznym o udźwigu min. 1000 kg przy maksymalnym wysięgu min. 6 metrów i pełnym wyposażeniem.

Szkoła zamierzała przeznaczyć na jego zakup 1 mln 400 tys. złotych brutto, w wyznaczonym terminie oferty złożyły dwie firmy – Szczęśniak Pojazdy Specjalne – 1,9 mln zł i Stolarczyk Technologia Pożarnicza – 2,5 mln zł. W związku ze znacznym przekroczeniem budżetu przetarg został unieważniony.

Drugie postępowanie polegało na dostawie ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego typu cysterna składającego się z ciągnik siodłowy 4×4 i naczepy-cysterny przystosowanej do przewozu minimum 24 tysięcy litrów wody.

Budżet zamawiającego to zaledwie 950 tysięcy złotych brutto, to bardzo mała kwota, ponieważ od kilku już lat za tego typu pojazdy trzeba zapłacić ponad milion złotych. Ofertę złożyła jedynie firma Stolarczyk, jej wartość to 1 mln 193 tys. zł brutto.

Jeśli budżet zostanie zwiększony i przetarg pozytywnie zakończony cysterna trafi do Szkoły pod koniec roku.

Foto. asp. sztab. Grzegorz Andrzejczak/SA PSP w Poznaniu

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl