Wozy dla śląskich JRG. Wiemy, gdzie trafią!

Śląska Komenda Wojewódzka PSP rozstrzygnęła jeden z dwóch przetargów na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych dla podległych komend.

Na początku roku Komenda ogłosiła przetarg na dostawę trzynastu samochodów ratowniczo – gaśniczych, średnich i ciężkich 4×2, 4×4 i 6×6. Dopiero teraz została rozstrzygnięta ostatnia część przetargu. We wszystkich wygrała firma Wawrzaszek ISS, która jako jedyna złożyła oferty.

Jak poinformowała nasz serwis Śląska Komenda Wojewódzka PSP, bielska firma wykona cztery średnie samochody ratowniczo – gaśnicze 4×2 dla komend w Rudzie Śląskiej, Zawierciu, Wodzisławiu Śląskim i Gliwicach, jeden średni samochód ratowniczo – gaśniczy 4×4 dla komendy w Będzinie oraz osiem ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zbiornikiem wody od 5000 do 9000 litrów, w tym w wersji 4×4 dla komend w Częstochowie, Siemianowicach Śląskich, Tarnowskich Górach, w wersji 4×2 dla komend w Sosnowcu i Katowicach, a w wersji 6×6 dla komend w Dąbrowie Górniczej, Rudzie Śląskiej i Bielsku-Białej.

Wartość całego zamówienia to ponad 15,6 mln zł brutto.

Samochody powinny pojawić się w jednostkach na przełomie września i października br.

Foto. Grzegorz Macura

Exit mobile version