Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach rozstrzygnęła przetarg na dostawę dwóch samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Pierwszy z nich to średni samochód ratowniczo – gaśniczy przeznaczony dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach. Komenda Wojewódzka wymagała podwozia z silnikiem o mocy min. 280 KM, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną, napędem 4×2 i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana w układzie skrytek 3+3+1 wyposażona m.in. w zbiornik wody o pojemności 2500-3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa o wydajności min. 1600 l/min, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy.

Drugi zamawiany wóz to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy dla Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie z napędem 4×4 i kabiną brygadową. Powinien być wyposażony w zbiornik wody 4000-5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 3200 l/min, działko wodno-pianowe o wydajności min. 2400 l/min, linię szybkiego natarcia, wyciągarkę itp.

Samochody dostarczy firma Wawrzaszek ISS, która zrealizowanie zamówienia wyceniła na 2 248 440 złotych brutto. Była to jedyna oferta.

Termin wykonania został ustalony na koniec listopada br.

Foto. Scania

o autorze

Redakcja/Łukasz