Dzisiaj rano, około godziny 6:00 rano służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku drogowym na trasie Malbork – Dzierzgoń. W wyniku tego wypadku dwóch mężczyzn poniosło śmierć na miejscu, trzeci trafił do szpitala.

Do tragedii doszło w miejscowości Ankamaty (woj. pomorskie). Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki vw mógł nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Pojazd wpadł w poślizg, zahaczył o prawidłowo jadący samochód oraz drzewo, a następnie z impetem uderzył w kolejne drzewo.

Dwójka mężczyzn, kierujący oraz pasażer zginęli na miejscu. Trzeci pasażer został przetransportowany do szpitala w Sztumie, gdzie został przebadany i wypuszczony – z wypadku wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

Foto: JRG Sztum

Przez parę godzin droga wojewódzka numer 515 była zablokowana. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

 

 

 

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.