Punktualnie w południe wrocławscy strażacy uczcili pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki – Marii Kaczyńskiej, a także pozostałych ofiar tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Przez dwie minuty, przenikając straszliwą ciszę, całe miasto ogłuszyły syreny alarmowe wozów bojowych wrocławskiej straży pożarnej. Podobnie było w całej Polsce.

Ludzie przystawali w milczeniu i zadumie, modlili się w intencji ofiar. Naród Polski spotkała ogromna tragedia, po której ciężko będzie nam się otrząsnąć. Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem, lecz każdy z nas wierzy, że podołamy tej próbie.

Do akcji włączyły się także jednostki OSP. Żałobną ciszę nie tylko w podwrocławskich wioskach, ale w całym kraju przerwały wyjące syreny alarmowe. Jednak tym razem, każdy strażak miał świadomość tego, że nie jest to wezwanie do akcji.

Solidaryzując się z rodzinami ofiar Polski Serwis Pożarniczy do dnia 17 kwietnia 2010 będzie pozostawał w żałobnych, ciemnych barwach. Na ręce najbliższych ofiar, w imieniu redakcji, a także całej braci strażackiej, składamy najszczersze wyrazy współczucia. &

OSP Łomianki:

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 w Bydgoszczy:

o autorze

Redakcja