Dzisiaj, około godziny 7:00 na ulicy Grabiszyńskiej, doszło do kolizji drogowej osobowego Renault Clio z tramwajem. Stłuczka, choć niegroźna w skutkach wymagała jednak interwencji strażaków. Ci nie mieli daleko, bowiem do zdarzenia doszło pięćdziesiąt metrów od Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Kobieta kierująca autem marki Renault wjechała na torowisko ze sporą prędkością. Przelatując nad torami tramwajowymi prowadzącymi w stronę centrum znalazła się na żwirze pośrodku torowiska, skutecznie blokując ruch pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w obie strony. Utrudnienia w kursowaniu linii numer 4, 5 oraz 11 trwały około godziny czasu. Wiele osób rozpoczynających pracę o godzinie 8 nie dotarło do celu na czas.

Nie wiadomo jaka była przyczyna tego, iż auto znalazło się na torowisku. Policyjne dochodzenie wykaże czy samochód wpadł w poślizg, a może sytuacja była spowodowana pomyłką kierującej pojazdem.

Z wypadku bez obrażeń wyszła kierująca osobówką, motorniczy oraz kilkunastu pasażerów znajdujących się w tramwaju. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegało na odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz pomocy w usunięciu auta oraz ponownym udrożnieniu torowiska.

Do akcji zadysponowano:

  • 304[D]21 – GBA 2,5/24 – Renault Midlum 4×4

Zdjęcia dzięki uprzejmości Wojciecha Dembskiego

o autorze

Redakcja