Wczoraj w godzinych wieczornych doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji w centrum miasta. Na skrzyżowaniu ulicy Suchej z ulicą Borowską , tuż przy Dworcu PKS od niedawna trwa przebudowa węzła komunikacyjnego.

Firma wykonująca remont torowiska tuż przy samym skrzyżowaniu prowadzi głębokie wykopy przygotowując podłoże pod nowe torowisko tramwajowe. Na czas robót zmieniono organizację ruchu drogowego na skrzyżowaniu, a ruch sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Do kolizji dwóch pojazdów doszło praktycznie na środku skrzyżowania – jadąca od strony centrum miasta Skoda SuperB uderzyła w bok pojazdu Toyota Corolla. W wyniku uderzenia Toyota bokiem uderzyła w bariery osłaniające wykopy i w końcowym efekcie znalazła się na dnie wykopu.&

Na miejsce zdarzenie dyżurny MSK KM PSP we Wrocławiu zadysponował dwa zastępy – GBA z JRG 9, technika z JRG 3 oraz oficera operacyjnego miasta. Strażacy na miejscu akcji zabezpieczyli pojazdy oraz zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych ze Skody. Oprócz strażaków zadysponowane zostało pogotowie ratunkowe oraz APRD z wrocławskiej drogówki.

Ruch na skrzyżowaniu odbywał się bez większych utrudnień, a po wykonaniu czynności dokumentujących na miejscu zdarzenia oba pojazdy zostały usunięte przez pomoc drogową. Udało się to zrobić bez użycia ciężkiego sprzętu.

Kolizja wyglądała bardzo groźnie, a prawdopodobną przyczyną był przejazd na czerwonym świetle przez kierującego samochodem Toyota Corolla. O wielkim szczęściu może mówić kierowca Toyoty, ponieważ wpadając do wykopu jego pojazd nie przewrócił się na dach. Brak rozwagi, brawura i pośpiech w takich miejscach mogą prowadzić do tragedii, do której w tym przypadku brakowało niewiele.

W akcji udział wzięły następujące siły i środki:

– 309[D]22 – GBA 2/28 – StarMan
– 303[D]43 – SRt – Mercedes Benz 1124 Bronto
– 300[D]90 – SOp – Ford Kuga – oficer operacyjny miasta
– B-065 – Renault Master – WRD Wrocław
– Pogotowie Ratunkowe

&

o autorze

Redakcja