W dniu dzisiejszym, około godziny 17, mieszkańcy wrocławskich galeriowców zaniepokojeni zadymieniem wydostającym się z okien mieszkania na pierwszy piętrze zaalarmowali strażaków. Miejskie Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu zadysponowało na miejsce dwa zastępy gaśnicze oraz drabinę mechaniczną, które kończąc inne działania natychmiast udały się na ul. Powstańców Śląskich 52.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Na miejscu znajdował się już patrol policji. To właśnie przybyli policjanci, jeszcze przed przyjazdem straży ryzykowali swoje życie po to, aby potwierdzić informację, że w środku nie znajdują się ludzie. Następnie ratownicy PSP podali prąd wody prowadząc go do mieszkania po klatce schodowej. Po ugaszeniu ognia, dogaszeniu pogorzeliska oraz przeszukaniu go, działania zostały zakończone, miejsce zostało przekazane policji, a strażacy wrócili do koszar. Działania zakończyły się około godziny 18:30.

Hipotez powstania pożaru jest wiele. Wiadomo jednak, że mieszkanie było w trakcie remontu, meble znajdowały się najprawdopodobniej na balkonie, gdzie łatwo wrzucić jakikolwiek materiał palny, który mógł zaprószyć ogień. Świadkowie na miejscu zdarzenia mówili także o rzekomych sąsiedzkich porachunkach pomiędzy dwoma zwaśnionymi lokatorami.

W akcji udział wzięły:

  • 309[D]21 – GBA 2,5/24 – Mercedes Atego 1325F
  • 309[D]51 – SD-37 – Magirus Deutz 160E30
  • 301[D]25 – GCBA 11/50 – Styer 1491

oraz dwa patrole policji i karetka pogotowia ratunkowego.

Tekst, zdjęcia – Tomasz Pluta

o autorze

Redakcja