Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych oficer dyżurny KM PSP we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o rozlanej substancji ropopochodnej na około 700-metrowym odcinku ulicy Wyszyńskiego we Wrocławiu.&

Plama ciągnęła się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską – w tym właśnie miejscu prawdopodobnie doszło do uszkodzenia pojazdu z którego wyciekła substancja – przez skrzyżowanie z ulicą B.Prusa, aż do skrzyżowania z ulicą H.Sienkiewicza.&

W związku ze zbliżającym się porannym szczytem komunikacyjnym do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 2 oraz jeden zastęp z JRG nr 8. Praca strażaków polegała na zabezpieczeniu terenu oraz neutralizacji płynu eksploatacyjnego za pomocą sorbentu.

Przez ponad godzinę ruch pojazdów na tym odcinku był ograniczony. Podczas neutralizacji wycieku strażacy wyłączyli z ruchu pojazdów 2/3 jezdni w kierunku centrum miasta, dlatego też ruch w tym miejscu odbywał się po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków. W związku z utrudnieniami w tym rejonie pojawił się również patrol policji oraz patrol Nadzoru Ruchu MPK, który monitorował opóźnienia pojazdów komunikacji miejskiej.

Ze względu na dość duże rozmiary wycieku ropopochodnej substancji – po uprzedniej neutralizacji sorbentem – na miejscu zdarzenia tuż przed godziną 7 pojawiła się miejska piaskarka, która ostatecznie przykryła resztki substancji piaskiem.

Siły i środki:

– 302[D]21 – GBA 2,5/20 – Mercedes Benz Atego 1325F

– 302[D]25 – GCBA 5/24 – Jelcz 010R

– 308[D]21 – GBA 2,5/20 – Mercedes Benz Atego 1325F

o autorze

Redakcja