Dzisiaj kilka minut przed godziną 6:00 oficer dyżurny Straży Pożarnej we Wrocławiu został powiadomiony o pożarze sklepu sieci Biedronka na ulicy Krynickiej. Na miejsce jako pierwszy dojechał zastęp położonej niedaleko Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 i ze względu na występujące duże zadymienie od razu poproszono o zadysponowanie dodatkowych sił i środków.

W rezultacie na miejsce akcji przyjechało pięć samochodów gaśniczych (309[D]21, 303[D]21, 303[D]25, 301[D]21, 301[D]25) oraz dwie drabiny mechaniczne (309[D]51, 301[D]51). Dowództwo nad działaniami gaśniczymi przejął przybyły na miejsce oficer operacyjny miasta. Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że pali się izolacja termiczna obiektu o stalowej konstrukcji ścian. Strażacy za pomocą piły do betonu i stali wycęli fragmenty blachy i uzyskali tym samym dostęp do źródła ognia.

Jednocześnie został wprowadzony prąd gaśniczy do środka, gdzie w pomieszczeniu w części magazynowej zapaliły się kartony i elementy wyposażenia. Ogień został zlokalizowany po kilkunastu minutach, niezbędne jednak okazało się usunięcie kilku metrów kwadratowych poszycia ściany w celu sprawdzenia czy pod blachą nie ma innych zarzewi. Po przekazaniu obiektu ostatni zastęp odjechał z miejsca akcji tuż przed godziną 8:00.

Konrad Pluciński

o autorze

Redakcja