Dzisiaj, około godziny 17:00, dyspozytor wrocławskiego stanowiska kierowania PSP odebrał zgłoszenie o pożarze budynku magazynowego przy zbiegu ulic Swobodnej, a Zielińskiego. Na miejsce natychmiast udała się sekcja z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9. To już trzeci pożar w okolicy w ciągu kilku ostatnich dni.

[galeria=5,prawa]Po dotarciu na miejsce zdarzenia, jeszcze przed przeprowadzeniem rozpoznania, ze względu na duże zadymienie wydostające się z okien budynku, dowódca akcji poprosił o zadysponowanie kolejnych dwóch pojazdów gaśniczych oraz drabiny mechanicznej. Już po chwili z jednostki przy ulicy Wierzbowej do akcji alarmowo wyruszyły trzy zastępy.

[galeria=1,prawa]W wyniku prowadzonych działań stwierdzono pożar śmieci w budynku o łącznej długości około 60 metrów. Po rozwinięciu linii gaśniczej rozpoczęto gaszenie pożaru, natomiast z pomocą drabiny, strażacy nieustannie monitorowali zagrożony ogniem dach budynku, obserwując go z kosza uniesionego kilkanaście metrów w górę. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia. Akcją dowodził oficer operacyjny przybyły z Komendy Miejskiej.

Strażacy potrzebowali także pomocy funkcjonariuszy policji, którzy podczas prowadzenia działań gaśniczych dbali o bezpieczeństwo osób postronnych obserwujących cały pożar, a także o płynność ruchu kołowego w najbliższym rejonie pożaru.

[galeria=2,lewa]Po niespełna godzinie walki z pożarem z miejsca akcji zaczęły odjeżdżać pierwsze zastępy. O godzinie 18:15 zgłoszono całkowite zakończenie działań oraz powrót do koszar wszystkich aut. Niestety nie wszystkim udało się do koszar dotrzeć. Zastęp 301[D]51 w połowie drogi powrotnej został zadysponowany do miejscowości Węgry, położonej około 30 kilometrów pod Wrocławiem, gdzie zdesperowany człowiek próbował popełnić samobójstwo.

W akcji udział wzięły:

  • 309[D]21 – GBA 2,5/24 – Mercedes Benz Atego 1325F
  • 309[D]22 – GLBA 1/2,5 – Renault Mascott 130
  • 301[D]22 – GBA 2,5/20 – Volvo FL6
  • 301[D]25 – GCBA 11/50 – Steyr 1491
  • 301[D]51 – SD-30 – Iveco Magirus 150E27
  • 300[D]95 – SOp – Ford Ranger – oficer operacyjny KM PSP

oraz jeden patrol policji.

Zdjęcia – Kamil Czereba

o autorze

Redakcja