29 grudnia 2008 roku na wrocławskim rynku odbyło się przekazanie 16 samochodów zakupionych przez Państwową Straż Pożarną we Wrocławiu. Przy tej okazji miejscowa policja odebrała też 29 radiowozów. Na uroczystości obecni byli m.in: Prezydent Wrocławia – Pan Rafał Dutkiewicz, Kapelan Strażaków Województwa Dolnośląskiego – ks. infułat Adam Drwięga, Komendant Miejski PSP – bryg. Zbigniew Szklarski, Komendant Wojewódzki PSP – bryg. Jarosław Wojciechowski.

[galeria=6,prawa]O godzinie 10:50 rozpoczęła się uroczystość przekazania radiowozów oraz aut pożarniczych. Na oczach licznie zgromadzonych wrocławian głos zabrał Pan Prezydent, Rafał Dutkiewicz. W swoim przemówieniu podziękował On za poświęcenie wkładane w codziennej służbie oraz wyraził nadzieję, że to nie ostatni nowoczesny sprzęt pojawiający się we Wrocławiu przed rozpoczęciem zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej organizowanych m.in we Wrocławiu.

W następnej kolejności odbyło się poświęcenie pojazdów przez Kapelana Policji oraz Straży Pożarnej województwa Dolnośląskiego. Ksiądz infułat Adam Drwięga dokonał uroczystego poświęcenia wszystkich aut oraz wyraził nadzieję, że będą one używane w jak najmniejszym stopniu, z racji tego, że ich działanie wiąże się z zagrożeniem ludzkiego życia.

[galeria=5,lewa]Po uroczystości wręczenia kluczyków kierowcom poszczególnych pojazdów, strażacy zaprosili Pana Prezydenta do wejścia na nową drabinę mechaniczną. Włodarz miasta po założeniu strażackiego hełmu, w asyście strażaka, uniósł się 37 metrów w górę, aby podziwiać panoramę miasta.

Na koniec uroczystości wszystkie nowo pozyskane przez policję oraz straż pożarną pojazdy, zawyły swoimi sygnałami. Dało to wspaniałą okazję do usłyszenia sygnałów 45 pojazdów uprzywilejowanych w jednym momencie.

Wszystkie pojazdy pozyskane w 2008 roku przez wrocławską straż pożarną będą służyły w podziałach bojowych wrocławskich Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych oraz w Komendzie Miejskiej oraz Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Tekst, zdjęcia dzięki uprzejmości Tomasza Pluty.

o autorze

Redakcja