Tuż przed godziną 1:00 w nocy z piątku na sobotę przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu doszło do pożaru hali, w której znajdowała się blacharnia i lakiernia. Dzięki szybkiej reakcji strażaków i sprawnej akcji gaśniczej budynek nie spłonął doszczętnie. W wyniku eksplozji uszkodzonych zostało 20 samochodów.

Zapaliła się hala o wymiarach 80 na 30 metrów. Znajdowała się tam blacharnia i lakiernia. – poinformowała dyżurna operacyjna Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu. – Spalił się jeden samochód, a kilkanaście zostało uszkodzonych. Naruszona została również konstrukcja hali. – dodaje.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Teren był zamknięty. Przyczynę wybuchu ognia będzie badać policja. Z pierwszych ustaleń wynika, że w hali eksplodowała butla z acetylenem. Strażacy znaleźli dwie butle – jedna z nich była uszkodzona. Pracownicy z porannej zmiany nie mogli wejść na teren blacharni, gdyż na miejscu trwały oględziny i szacowanie strat. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała trzy godziny.

o autorze

Redakcja