Niebywały talent młodego kierowcy z Kluczborka zapewnił wieczorny wyjazd wrocławskim strażakom pełniącym służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 4. Około godziny 20:30 dwa zastępy zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego przy wrocławskim Centrum Handlowym Borek – skrzyżowanie ulic Generała Józefa Hallera i Mieleckiej.

Po około trzech minutach od zgłoszenia strażacy dotarli na miejsce zdarzenia. Dowódca stwierdził, iż w wypadku uczestniczy jedno auto osobowe, a na miejscu jest już obecna karetka pogotowia ratunkowego, której zespół zajmuje się osobami poszkodowanymi. Zadania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych (płyn chłodniczy) rozlanych pod samochodem. Na szczęście nie potwierdziły się przypuszczenia dotyczące tego, iż w samochodzie mógł ulec rozszczelnieniu zbiornik paliwa. Kierowca oraz pasażer auta zostali zabrani przez zespół pogotowia do szpitala na obserwację. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia do momentu pojawienia się na miejscu policji drogowej, która przejęła wszelkie czynności. Z powodu uszkodzenia sygnalizatora świetlnego dla pieszych na miejscu pojawiła się także obsługa techniczna. Od czasu wypadku aż do momentu usunięcia powstałej awarii na skrzyżowaniu nie działały światła.

[galeria=3,prawa]

Według świadków zdarzenia kierowca Volkswagena wykonywał manewr wyprzedzania lawety drogowej. Nieznany teren oraz obce miasto być może przyczyniło się do faktu, iż próbę tego manewru zakończył on na sygnalizatorze świetlnym oraz barierce oddzielającej jezdnie od ścieżki dla rowerów.

W akcji udział wzięły:

  • 304[D]21 – GBA 2,5/20 – Mercedes Benz Atego 1325F
  • 304[D]22 – GLBA 0,7/1 – Mercedes Benz Vario
  • Radiowóz Ogniwa Wypadkowego WRD KMP Wrocław
  • Karetka pogotowia ratunkowego – Mercedes Sprinter

Autor tekstu oraz zdjęć – Tomasz Pluta

o autorze

Redakcja