Wczoraj, około godziny 15:20 wrocławscy strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 zostali zadysponowani do wypadku na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Hallera z udziałem dwóch samochodów osobowych – Ford Fiesta i Ford Fusion.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano sekcję ratownictwa technicznego składającą się z 304[D]22 – GBA 2,5/24 oraz 304[D]43 – SCRt. Po dotarciu stwierdzono, że w wyniku zderzenia, 3 osoby zostały ranne. Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej, a następnie przetransportowano do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyła również policja, która zajęła się kierowaniem ruchu oraz czynnościami w celu wyjaśnienia przyczyny tego wypadku.

&Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca granatowego forda wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, po czym został uderzony przez prawidłowo jadącego srebrnego forda. W trakcie działań ruch na skrzyżowaniu był utrudniony. Zadaniem strażaków było usunięcie rozbitych samochodów na pobocze, uprzątnięcie pozostałości po wypadku oraz zneutralizowanie rozlanych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Akcja trwała około 1,5 godziny.

Siły i środki:

  • 304[D]22 – GBA 2,5/24 – Renault Midlum 220 DCi
  • 304[D]43 – SCRt – Mercedes Benz Axor 1833
  • policja
  • nadzór ruchu MPK.

o autorze

Redakcja