Wszystkie trenażery już w Państwowej Straży Pożarnej!

Dzisiaj ważny dzień dla Państwowej Straży Pożarnej. W Ośrodku Szkolenia KW PSP Toruń został odebrany ostatni trenażer do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów wewnętrznych.

W ramach umowy podpisanej w ubiegłym roku konsorcjum firm:  Ślusarstwo Produkcja-Handel-Usługi Władysław Radzik i Weldon Sp.z o. o dostarczyło Państwowej Straży Pożarnej osiemnaście wielokontenerowych trenażerów.

Pierwszy i jednocześnie wzorcowy prototyp został zbudowany w lutym br. na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, po jego pozytywnym odbiorze ruszyła budowa kolejnych trenażerów.

Znajdują się one w Ośrodka Szkolenia Komend Wojewódzkich PSP w Bornem Sulinowie, Lublinie, Sieradzu, Pionkach, Nisku, Łapach, Słupsku, Łubiance, Komendach Powiatowych/Miejskich PSP w Miliczu, Gorzowie Wielkopolskim, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz w bazie SGSP w Nowym Dworze Mazowieckim i na poligonach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Trenażery składają się z modułu ogniowego oraz modułu taktycznego. Moduł ogniowy stanowi jeden kontener z komorą ogniową, z kolei moduł taktyczny składa się z ośmiu połączonych ze sobą kontenerów. Obydwa moduły tworzą funkcjonalną imitację budynku mieszkalnego, zaadaptowanego do nauki i doskonalenia zawodowego strażaków. Podstawą konstrukcyjną są kontenery morskie 20 i 40 stopowe.

Przewidziane są przede wszystkim do realizacji „Programu szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych”, jak również do realizacji procesu kształcenia instruktorów prowadzących zajęcia z gaszenia pożarów wewnętrznych oraz do wsparcia procesu doskonalenia zawodowego strażaków PSP i OSP. Uniwersalna konstrukcja pozwala dodatkowo na realizację szeregu elementów innych szkoleń, np. z dziedziny ratownictwa wysokościowego, chemicznego czy poszukiwawczo-ratowniczego.

Wraz z zakończeniem dostaw i tymi trenażerami, które zostały dostarczone w ramach poprzedniego postępowania Państwowa Straż Pożarna posiada ujednoliconą bazę dydaktyczną na terenie całego kraju.

Zamówienie o wartości 13 mln zł brutto zostało zrealizowane w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Foto. za facebook.com/IgnisSKG/

Exit mobile version