Po Prawie i Sprawiedliwości przyszedł czas na Koalicję Obywatelską. Postanowiliśmy sprawdzić co dwie partie opozycyjne obiecują strażaków przed wyborami samorządowymi.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna w tegorocznych wyborach samorządowych idą razem jako Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Dla każdego województwa Koalicja opracowała oddzielny program, sprawy związane z funkcjonowaniem Ochotniczych Straży Pożarnych znalazły się w programach dla sześciu województw.

Wsparcie finansowe na zakup sprzętu, remonty remiz i szkolenia Koalicja Obywatelska obiecuje w województwach wielkopolskim, opolskim, lubuskim i dolnośląskim.

Z kolei w województwach świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim powstałyby specjalne programy pomocowe dedykowane jednostkom OSP, a na Dolnym Śląsku fundusz pozwalający na utrzymanie stałej gotowości Ochotniczych Straży Pożarnych, GOPR i WOPR.

W tegorocznych wyborach samorządowych z list Koalicji Obywatelskiej startuje 138 kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz 10 558 kandydatów do rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich.

Foto. fb/PO

Wybory Samorządowe. Co PiS obiecuje straży pożarnej?

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl