W poniedziałek, 13 listopada w miejscowości Słubice w województwie mazowieckim doszło do wybuchu gazu i pożaru w domu jednorodzinnym.

Informację o zdarzeniu dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Płocku otrzymał po godzinie 14. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Słubice i JRG 2 Płock oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ZRM i policję.

Na miejscu zastaliśmy budynek, w którym wyrwane były dwa okna, skąd też wydobywał się dym. Jak się szybko dowiedzieliśmy w budynku znajdowały się cztery osoby, z czego dwójka to dzieci w wieku 3 lat i 8 miesięcy. Wszystkie osoby były już ewakuowane poza budynek, pomocy w pierwszej kolejności udzielili sąsiedzi i pracujący nieopodal robotnicy. Do naszych zadań należało jednocześnie zająć się poszkodowanymi, przystąpić do ugaszenia ognia, skąd wyciągnięta została butla gazowa, a kolejna wyniesiona została z innego pomieszczenia, oraz zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowców LPR – napisali druhowie ze Słubic.

Ranne zostało dziecko i dwie kobiety.

Do szpitali w Łodzi i Płocku śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano ośmiomiesięczne dziecko i 63-letnią kobietę. Druga kobieta w wieku 80 lat trafiła do szpitala w Sochaczewie gdzie zapadła decyzja o transporcie do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Konstrukcja budynku nie została naruszona.

Foto. OSP Słubice

o autorze

Redakcja/Łukasz