W Osinowie Dolnym (województwo zachodniopomorskie) 29 marca doszło do wybuchu kontenera z fajerwerkami. Osiem osób zostało rannych, zniszczonych zostało kilkadziesiąt stoisk targowych oraz kilka samochodów osobowych.

Przed godziną 13:00 mieszkańcy Osinowa Dolnego usłyszeli wybuch. Na targowisku doszło do wybuchu kontenera na stoisku z fajerwerkami. Z pożarem walczyło 16 zastępów Straży Pożarnej. Zniszczonych zostało kilkadziesiąt stoisk, osiem samochodów osobowych oraz kilka pobliskich budynków. Osiem osób, które odniosło obrażenia zostało przetransportowanych do szpitala, z czego dwie osoby w stanie ciężkim śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowanych do szpitali w Gryficach i w Zielonej Górze. Wśród poszkodowanych było pięcioro Polaków oraz trzech obywateli Niemiec.

osinow-dolny-2

Przez kilka godzin droga prowadząca przez Osinów Dolny była nieprzejezdna.  Strażakom w okolicach godziny 15:00 udało się uporać z ogniem.

Na miejscu zdarzenia pracowało 16 zastępów Straży Pożarnej, siedem Karetek Pogotowia ratunkowego i dwa Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. chojna24.pl

o autorze

Redakcja/K