W dniu dzisiejszym, około godzin do południowych doszło do dwóch zdarzeń. Pierwsze z nich to wyciek gazu, drugie zaś pożar w ZUSie. Wszystkie akcje były sprawnie i szybko przeprowadzone.

Do pierwszego zdarzenia strażacy wyjechali około za piętnaście jedenasta. Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał zgłoszenie od robotników, którzy wykonywali pracę podziemną przez koparkę i uszkodzili przyłącze gazowe do domku jednorodzinnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej.

[galeria=6,prawa]Działania strażaków poległy na zabezpieczeniu terenu zdarzenia i ewakuowaniu mieszkańców. W tym czasie przybyła policja, pogotowie gazowe i energetyczne. Po wyłączeniu gazu, naprawiono przyłącze i sprawdzono stężenie gazu w powietrzu. Po kilku godzinach akcji mieszkańcy mogli wrócić do domów.

Do drugiego zdarzenia strażacy pojechali do pożaru budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – na szczęście były to tylko ćwiczenia. Wewnątrz obiektu panowało mocne zadymienie, oraz znajdowały się trzy osoby poszkodowane. Działania strażaków poległy na wykryciu pożaru, odnalezieniu osób i udzieleniu im pomocy – cały czas używali aparatów ODO.

[galeria=13,lewa]Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, policję i karetkę pogotowia ratunkowego. Głównym założeniem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych, oraz współdziałanie służb na wypadek pożaru w budynku użyteczności publicznej.

Foto: KPPSP Jarocin & Archiwum GJ

o autorze

Redakcja