Dzisiaj około godziny 7.30 podczas prac związanych z przebudową Al. Jerozolimskich w Pruszkowie doszło do uszkodzenia gazociągu. Konieczna była ewakuacja pobliskich budynków i sklepów.

Drużyny SK KP PSP zadysponował na miejsce zastępy z JRG Pruszków. Po dojechaniu i rozpoznaniu stwierdzono, że podczas przebudowy drogi operator koparki uszkodził gazociąg przesyłowy o średnicy 200mm.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu wodnym miejsca zdarzenia oraz ewakuacji okolicznych budynków i sklepów, zamknięte zostały również wszystkie drogi objazdowe oraz skrzyżowania co spowodowało spory paraliż komunikacyjny w tej części miasta. W chwili przybycia na miejsce Pogotowia Gazowego przystąpiono do próby zamknięcia dopływu gazu, ta z nieznanych przyczyn za pierwszym razem się nie powiodła. Wyciek gazu był na tyle silny, że w budynkach znacznie oddalonych od miejsca zdarzenia, załączyły się czujki gazu.

Po upływie około 1,5 godziny udało się zamknąć dopływ gazu a tym samym zatrzymać jego wyciek. Zakończenie akcji nastąpiło około godziny 9.20.

o autorze

Kamil998