Dnia 30.08.2014 r. około godziny 05:30&Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów &na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Wymysłów (Gmina Tuliszków).&

Dyżurny zadysponował zastęp GBA Rt 2.5/16 z OSP Tuliszków, zastęp GBA Rt 2,5/16 z JRG PSP Turek oraz zastęp z OSP Grzymiszew.&

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego podmiotu ratowniczego z OSP Tuliszków stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Renault z samochodem ciężarowym marki Mercedes.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej kierowcy samochodu osobowego, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, a także neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Turku. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały ponad 7 godzin.

Ruch na drodze Tuliszków-Turek odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu policyjnych czynności samochody zostały zabrane przez pomoc drogową, a ruch w obu kierunkach udrożniony.

Gorąco zapraszamy na&naszą stronę WWW&oraz zachęcamy do śledzenia&profilu jednostki na facebook'u!

Informacje sporządził: mł. asp. Przybyłowicz Przemysław
Zdjęcia: Łukasz Wróbel

o autorze

Redakcja