Dzisiaj późnym popołudniem, około godziny 19:00 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wola Ducka doszło do tragicznego zderzenia autobusu z samochodem osobowym marki Opel Vectra. Droga jest całkowicie zablokowana.

Na miejscu zdarzenia jako pierwsi przybyli strażacy z Otwocka. W dalszej kolejności dojeżdżały kolejne siły i środki – łącznie około 10 zastępów. Ratownicy wydobyli poszkodowanych z pojazdów przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

Pojazdy zderzyły się, a następnie wpadły do rowu. Autokar marki Neoplan, który przewoził ukraińskich turystów częściowo przygniótł samochód. Z nieustalonych przyczyn policji wynika, iż kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo, jadąc ulicą Narutowicza. W tym momencie wjechał wprost pod koła autokaru.&

W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby (kierowcy obu pojazdów), a około 10 zostało rannych. Gdyby w samochodzie znajdowało się więcej pasażerów to na pewno również by zginęli.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia w tym miejscu potrwają do 2.00 nad ranem we wtorek. Objazdy zostały wytyczone drogami numer 2 i 801.

o autorze

Redakcja