W niedzielę po godzinie 9 na drodze wojewódzkiej nr 449 w miejscowości Ligota doszło do wypadku busa, którym podróżowało sześć osób.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie na miejsce zadysponował pięć zastępów straży pożarnej: jeden z OSP Kobyla Góra i po dwa z JRG Ostrzeszów i JRG Syców.

Pierwsi na miejsce dotarli druhowie z Kobylej Góry. Po ich przybyciu jedna z osób wciąż znajdowała się w busie leżącym na boku. W celu wydobycia poszkodowanego konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. W dwie minuty po OSP Kobyla Góra na miejscu zjawiły się także zastępy z JRG Ostrzeszów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy także pomagali przy zaopatrywaniu osób poszkodowanych pod kierownictwem lekarza – informuje KP PSP w Ostrzeszowie.

Busem podróżowało sześć osób, jedna została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, trzy przewieziono karetkami do szpitala w Ostrzeszowie, a dwie po zaopatrzeniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia.

Foto. JRG Ostrzeszów

o autorze

Redakcja/Łukasz