W poniedziałek, 14 sierpnia o godzinie 10:55 straż pożarna w Krotoszynie otrzymała informację o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Nowa Obra.

Jako pierwszy na miejsce dotarł zastęp SLRt z OSP Koźmin Wielkopolski. Dowódca w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód ciężarowy z naczepą typu chłodnia na prostym odcinku drogi zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo, które przewróciło się na pole. Kierowca znajduje się na tylnej kanapie, nie ma możliwości samodzielnego opuszczenia pojazdu.

Jeden ze strażaków – ratowników wszedł do wnętrza kabiny w celu przeprowadzenia wstępnego badania urazowego, założeniu kołnierza ortopedycznego oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanemu kierowcy.

Z uwagi na znaczne uszkodzenie kabiny strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wykonać dostęp do osoby poszkodowanej i ewakuować ją na zewnątrz. Po przekazaniu rannego ratownikom medycznym strażacy odłączyli akumulatory i położyli poduszkę z piany ciężkiej pod rozbitym zestawem.

Siły i środki:

499[P]21 GBA 2,5/16 STAR-MAN – OSP Koźmin Wielkopolski
499[P]22 SLRt Ford Transit – OSP Koźmin Wielkopolski
497[P]21 GBM STAR – OSP Wałków
491[P]40 SLRt Mercedes – JRG PSP Krotoszyn

Foto. Szymon Sikora PHOTOsikora

o autorze

Redakcja/Łukasz