Około godziny 17.00 w miejscowości Żurawiec doszło do poważnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby – jedna w krytycznym, druga w ciężkim stanie, zostały przetransportowane do szpitala.

Do wypadku doszło, gdy jadący w kierunku miejscowości Markusy kierowca samochodu osobowego marki Hyundai Pony, w miejscowości Żurawiec, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Volkswagen Golf.

Kierowca Golfa mimo próby „ucieczki” zderzył się z Hyundaiem, parokrotnie koziołkował i dachując wpadł do rowu wypełnionego wodą. Drugi z pojazdów – hyundai, po zderzeniu wjechał w przydrożne krzewy. 21-letni kierowca Volkswagena w ciężkim stanie trafił do szpitala. Drugi z mężczyzn podróżujący Golfem nie odniósł żadnych obrażeń.

[galeria=2,lewa]Mężczyzna kierujący Hyundaiem w stanie krytycznym został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala. Jego stan nie jest na razie znany. Do wyciągnięcia go z zakleszczonego pojazdu niezbędny okazał się specjalistyczny sprzęt do rozcinania metalu. Trwa policyjne dochodzenie, mające na celu wyjaśnienie szczegółów zdarzenia.

Tekst i foto: http://www.elblag24.pl

o autorze

Redakcja