W Sobotę (9 stycznia), około godziny 9:30 w miejscowości Lubichowo zawyła syrena alarmowa. Miejscowi strażacy zostali zadysponowani przez dyżurnego z CPR w Starogardzie Gdańskim do wypadku drogowego na drodze Lubichowo-Zelgoszcz.

[galeria=3,prawa]Natychmiastowo na miejsce zdarzenia udał się tam zastęp GBA 2/16. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód marki Renault Scenic, który uderzył w drzewo oraz zakleszczonego we wraku pojazdu kierowcę. Dowódca wydał rozkaz wydobycia osoby poszkodowanej z pojazdu za pomocą sprzętu hydrauliki siłowej. Strażacy natychmiast przystąpili do działania – odłączyli akumulator, zabezpieczyli wrak pojazdu oraz rozpoczęli pracę mające na celu ewakuacje poszkodowanej.

W między czasie na miejsce zdarzenia dojechały kolejne siły i środki zadysponowane przez CPR – dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej Starogard Gdański, pogotowie ratunkowe oraz radiowóz policji.&

[galeria=4,lewa]Kierująca samochodem osobowym została wydobyta z wraku, przekazana ratownikom medycznym, którzy przetransportowali ją do szpitala. Po wszystkim strażacy przystąpili do uprzątnięcia miejsca, usunięciu wraku za pomocą lawety. Podczas powrotu do jednostki zastęp OSP został cofnięty na miejsce zdarzenia przez oficera operacyjnego, ponieważ kierująca pojazdem w szoku powypadkowym poinformowała ratowników, że podróżowała jeszcze z dzieckiem. Na szczęście te informacje się nie potwierdziły.

Zdjęcia, opracowanie: Ochotnicza Straż w Lubichowie

o autorze

Redakcja