11 września 2016 roku około godziny 14:20 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Wojewódzkiej numer 331 pomiędzy Polkowicami, a Chocianowem. Do wypadku doszło przed miejscowością Chocianów na prostym odcinku drogi.

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zastano dwa pojazdy osobowe – nieznacznie uszkodzone – na drodze oraz jeden pojazd roztrzaskany o przydrożne drzewo. W pojeździe znajdował się zakleszczony kierowca. Do jego uwolnienia strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Ze względu na ciężki stan poszkodowanego oraz jego pozycję w pojeździe, strażacy dodatkowo musieli usunąć dach w pojeździe. Po sprawnej – i zarazem ciężkiej akcji uwolnienia kierującego, został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Lubinie.

Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Według relacji samych uczestników – wypadek spowodował kierujący pojazdem osobowym – najprawdopodobniej marki Ford. W trakcie wykonywania manewru wyprzedzania otarł się o dwa pojazdy osobowe, doprowadzając do tego, iż trzeci pojazd uderzył w drzewo. Kierujący oddalił się z miejsca wypadku.

na-insta

Czynności mające na celu ustalenie przebiegu tego wypadku prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Siły i środki:

  • 531[D]21 – GBA Mercedes Benz Atego – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • 539[D]69 – GLBA Iveco Daily IV – OSP Chocianów
  • B981 – Kia Cee’d SW – WRD KPP Polkowice
  • B990 – Kia Cee’d SW II – KPP Polkowice
  • S5 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
  • Fiat Stilo – Grupa KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.