Dzisiaj około godziny 19:00  w miejscowości Garczegorze doszło do wypadku drogowego w którym ucierpiały dwie osoby. Samochód marki BMW nie zachował odpowiedniej prędkości na drodze i uderzył z impetem w drzewo. Na miejsce niezwłocznie wysłano służby ratownicze. 

Pierwsze na miejscu zdarzenia pojawiło się Pogotowie Ratunkowe z Lęborka, które wydobyło pasażera z pojazdu i przetransportowało do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dopiero po chwili dojechała drugi zespół ratowników medycznych i strażacy.&

Aby wydobyć 22 – Letniego (zamieszkały Janowice) kierowcę BMW niezbędne było użycia sprzętu hydraulicznego. Delikwent po prostu znalazł się z tyłu za pasażerem, jakby tego było mało – został uwięziony i przygnieciony nie tylko karoserią, a także przednim lewym kołem.&

Po dość trwałej akcji wydobywania poszkodowanego z wraku auta, przekazaniu go pogotowiu – strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Z tego co nieoficjalnie wiadomo, kierowca BMW nie miał prawa jazdy.

Kierowca ma złamaną żuchwę, otwartą ranę ramienia, złamanie lewego przedramienia, uda i podudzia. Pasażer ma rozcięte ucho i lekkie obrażenia.

W akcji uczestniczyły:

  • Pogotowie Ratunkowe,
  • GBArt JRG Lębork,
  • GCBA 6/32 Jelcz OSP Nowa Wieś Lęborska,
  • Policja.

Autor zdjęć: Arkadiusz Chołka, Michał Elwart, Radosław Rompa.

o autorze

Redakcja